Asociacija Visuomeninis judėjimas "UŽ ALYTŲ"

Kad Alytuje gyventi būtų geriau!

Teoretikas ar praktikasuž ką balsuoti?

Kovo 17 d. bus demokratijos šventė, kada alytiškiai nuspręs, kas taps miesto meru. Artėjant šiai dienai dažnas savęs klausia, už kurį kandidatą balsuoti, kaip nesuklysti? Apsispręsti jums gali padėti mūsų kaimyninio miesto pavyzdys.

Ar prisimenate, koks buvo Kaunas iki 2015 metų? Tada dažnai buvo galima išgirsti juokelį, neva Kaunas yra tiesiog „stotelė“, „degalinė“ tarp Vilniaus ir Klaipėdos. Taip pat daug žmonių piktinosi, kad Kaune keliai lyg po karo – duobė šalia duobės.

Iš tiesų, tuo metu miestas buvo pilkas. Kauniečiai nejautė ir nematė darbų, kurie įrodytų, kad miestas turi vadovą. Tačiau viskas pasikeitė. Per trumpą laikotarpį, 2015-2019 m., Kaunas tapo kitokiu. Jis pradėjo keistis ir tapo vienu iš pavyzdingiausių Lietuvoje. Priežastis, kodėl tai įvyko, labai paprasta. 2015 m. kauniečiai pasirinko pokyčius: išrinko ūkišką merą Visvaldą Matijošaitį. Šis žmogus atėjo iš verslo pasaulio, kur įprasta sprendimus priimti greitai, visi tikslai turi aiškius skaičius, žmonės prisiima atsakomybę už savo sprendimus, o komandą sudaro savo srities profesionalai. V. Matijošaitis į savivaldybę atnešė šiuolaikinius valdymo principus, kuriuos turi kiekviena sėkminga įmonė. Ir tai pasiteisino.

Kad geriau suprastumėte, ką turime omenyje, pateiksime pavyzdį, kaip dirba ūkiškas vadovas. Vilniuje miesto valdžia jau ketverius metus sprendžia klausimą, koks ir kur turėtų būti pastatytas Laisvės kovų gynėjų atminimo paminklas. Tuo metu Kaune V. Matijošaitis per kelis mėnesius pasirūpino, kad paminklas būtų pastatytas. Vilniuje jau dešimtmetį kalbama apie Nacionalinį futbolo stadioną, o Kaune stadionas jau statomas. Skirtumas akivaizdus – greitis, konkretumas, atsakomybės prisiėmimas. Štai koks turi būti šiuolaikinis miesto meras.

Kauniečiai V. Matijošaičio kadencijos pokyčius įvertino teigiamai. Šių metų rinkimuose į miesto mero postą V. Matijošaitis jau pirmajame ture gavo 79,59 proc. balsų. Tai – vienas iš geriausių rezultatų Lietuvoje.

Dabar mes Alytuje turime labai panašią situaciją, kaip Kaunas 2015 metais. Alytiškiai turi galimybę rinktis tarp naujo, ūkiško, požiūrio į miesto valdymą ir to, kas buvo iki šiol. Visi sutinkame, kad miestas turi keistis. Prioritetas – daugiau naujų darbo vietų. Bet ar tai sugebės pasiekti toks miesto vadovas, kuris per savo gyvenimą nėra sukūręs nė vienos darbo vietos, vadovavęs dideliam kolektyvui ir pritraukęs realių investicijų? Kitų miestų patirtis rodo, kad su vadovu-teoretiku tai pasiekti ganėtinai sunku. Šiuolaikiniam merui būtina turėti ne teorinių, bet ir praktinių žinių.

Kovo 17 d. kviečiame atvykti, išreikšti savo nuomonę ir balsuoti už Gediminą Daukšį - už pokyčius mūsų mieste.Tik Jūs nuspręsite, kas taps miesto vadovu: tas, kuris dirbs Jums, ar tas, kuris dirbs partijai. 

Politinė reklama parengta paties politinės kampanijos dalyvio