Asociacija Visuomeninis judėjimas "UŽ ALYTŲ"

Kad Alytuje gyventi būtų geriau!

2020-03-24

FRAKCIJOS “UŽ ALYTŲ” ALYTAUS MIESTO TARYBOJE DEKLARACIJA DĖL SUSIKLOSČIUSIOS SUDĖTINGOS SITUACIJOS MIESTE

tomas_pacesas_deklaracija.jpgKarantinas dėl koronaviruso (COVID-19) tęsiasi jau ilgiau nei savaitę ir greičiausiai bus pratęstas mažiausiai dar dviem savaitėm, kas neabejotinai sukels dar didesnius sunkumus Alytaus miesto gyventojams, todėl teikiame siūlymus, kurie turėtų pagerinti saugumą, stabilumą ir būtiniausių poreikių užtikrimą mūsų mieste.
1. Alytaus miesto savivaldybė ir savivaldybės įmonės karantino metu turi atidėti rinkliavų ir mokesčių surinkimą iš miesto gyventojų ir juridinių asmenų: žemės mokesčių, nekilnojamojo turto mokesčių, atliekų tvarkymo rinkliavos ir komunalinių mokesčių už geriamo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą, karšto vandens tiekimą ir šildymą, bei spręsti jų atšaukimo bent už vieną karantino mėnesį klausimus, tokiu būdu didinant  gyventojų finansines galimybes karantino metu.
2. Savivaldybės lėšas, skirtas plytelių klojimui, parkų tvarkymui, gatvių taisymui ir pan. skirti tik būtinoms medicininėms priemonėms ir pirmo būtinumo prekėms įsigyti.
3. Svarbu užtikrinti senjorų aprūpinimą būtiniausiomis prekėmis ir medicinine pagalba jiems neišeinant iš namų.
4. Remdamiesi kitų šalių gerąja patirtimi, Alytaus ekstremalių situacijų komisijai ir miesto tarybai siūlome apsvarstyti klausimą,  kad gyventojų apsipirkimas būtiniausiais produktais vyktų griežtai pagal gyvenamuosius miesto rajonus – apsipirkti vyktų vienas šeimos narys, naudodamasis apsisaugojimo priemonėmis ir tik artimiausioje parduotuvėje arba internetu.
5. Remdamiesi kitų šalių gerąja patirtimi, Alytaus ekstremalių situacijų komisijai ir miesto tarybai siūlome apsvarstyti klausimą ir organizuoti savanorių, kariuomenės ir policijos patruliavimą gatvėse, juos aprūpinant visomis apsisaugojimo priemonėmis, bei riboti nereikalingą gyventojų judėjimą.
6. Alytaus ekstremalių situacijų komisijai ir miesto tarybai siūlome apsvarstyti klausimą dėl glaudesnio bendradarbiavimo su Pietų Lietuvos savivaldybėmis dėl bendrų būtinų priemonių pirkimo ir koordinuoto bendrų veiksmų derinimo galimai artėjančiam viruso protrūkiui pristabdyti.
7. Alytaus visuomenės sveikatos biuras turi skleisti išsamią informaciją gyventojams apie apsisaugojimą nuo koronaviruso.
8. Alytaus infrastruktūra ir Alytaus butų ūkis turi stabdyti įprastus infrastruktūros priežiūros darbus ir rūpintis miesto daugiabučių namų laiptinių dezinfekavimu.
9. Miesto tarybai siūlome kreiptis į Seimą su prašymu karantino metu atšaukti gyventojų pajamų mokesčio mokėjimą, tokiu būdu didinant  gyventojų finansines galimybes karantino metu.
10. Esant galimybei visus Alytaus miesto savivaldybės tarybos narius, kas nori ir gali sau leisti, kviečiame tarybos nario išmokas skirti būtiniausioms priemonėms, skirtoms miesto gyventojų pagalbai karantino metu, įsigyti.

Frakcijos „Už Alytų“ Alytaus miesto savivaldybės taryboje
pirmininkas Tomas Pačėsas

uzalytu - 18:43 @