Asociacija Visuomeninis judėjimas "UŽ ALYTŲ"

Kad Alytuje gyventi būtų geriau!

2016-05-16

VIDZGIRIO BENDRUOMENEI SUKURTAS SVAJONIŲ SODAS IR DARŽAS

2016.05.13_svajuoniu_sodo_irengimas2.jpg2016 metų gegužės 13 dieną šalia Vidzgirio bendruomenės centro plušėjo dešimtys savanorių, laidos “Svajonių sodai” kūrybinė grupė, savo sričių žinovai, profesionalai ir visi kartu kūrė Svajonių sodą ir daržą Vidzgirio bendruomenei. Šios idėjos autorius yra Vidzgirio seniūnaitijos seniūnaitis - Ramūnas Masiulionis, kuris ieškojo bendraminčių ir rėmėjų.
2016.05.13_svajuoniu_sodo_irengimas1.jpg- Pati idėja gimė spontaniškai, kadangi pats Vidzgiryje gyvenu ir matau, kad vaikų aikštelių ne per daugiausiai likę… Vaikai pripratę prie kompiuterių ir nežino kaip tie augalai atrodo… Kadangi “Svajonių sodų” kūrybinės grupės vadovė Aušra pati alytiškė, pasiskambinau ir pasidalijau šia mintimi, ji pritarė ir nusprendėme daryti. Manau, kad šis projektas prisidės ir prie bendruomeniškumo kūrimo: svarbiausia, kad žmonės suprastų, kad daro sau ir saugotų tuos augalus. Gal žmonės Alytuje nelabai tų pinigėlių turi (ir įmonės), bet kur kreipiausi - visi teigiamai atsiliepė ir padėjo. Ir suoliukai įmonės “Tringala”, ir perlaidą padovanojo, ir pinigėliais sudėjo keletas įmonių… Viskas įmanoma, jeigu tik darai ir pateiki tą viziją”, - pasakojo Vidzgirio seniūnaitis Ramūnas Masiulionis.2016.05.13_svajuoniu_sodo_irengimas.jpg
Prie šios idėjos įgyvendinimo prisidėjo alytiškė žurnalistė, laidos “Svajonių sodai” autorė Aušra Tubienė. Patarimais, darbu prisidėjo Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojai, studentai, alytiškiai savanoriai.
Žurnalistė Aušra Tubienė sakė, kad tai bus antras Lietuvoje bendruomenės sodas ir daržas bei pirmas Lietuvoje žydinčių rojaus obelų parkas! Tokio parko dar niekur nėra!
Ne visi turi kaimus, todėl čia galės rinktis vaikai ir mamos: pailsėti ir patys užsiimti daržininkyste.
Žiūrėkite “Vidzgirio svajonių sodo ir daržo” kūrimo nuotraukas ir “Dzūkijos TV” video reportažą apie Svajonių sodo ir daržo įrengimą.

uzalytu - 13:01 @ Uz Alytu nariu veikla, Seniunaiciai | Pridėti komentarą