2019 METŲ KOVO 3 DIENOS SAVIVALDYBIŲ TARYBŲ RINKIMŲ UŽ ALYTŲ PROGRAMA
Alytus – puikiai gyvenimui pritaikytas miestas. Gera gatvių struktūra leidžia išvengti spūsčių ir oro užterštumo. Puikiai išvystyta sporto, dviračių takų infrastruktūra bei natūralios gamtinės sąlygos sudaro tinkamas sąlygas poilsiui. Vaikai gali rinktis ugdymo įstaigą, esančią arčiausiai namų arba pagal reikiamą specializaciją.
Tačiau plačios gatvės, naujos šaligatvių trinkelės ir kitos milijoninės Europos Sąjungos (ES) fondų investicijos į infrastruktūrą nesustabdė gyventojų emigracijos ir miestas nuolat mažėja.
Mes, visuomeninis rinkimų komitetas „Už Alytų“, savo dėmesį koncentruosime ne į pastatus, kelius ar šaligatvius, bet į čia dirbančius ir gyvenančius žmones, kad jiems būtų prieinama kokybiška medicina, kultūra bei socialinės paslaugos, būtų užtikrintas tinkamas mūsų vaikų ugdymas ir saugumas, geros sporto bei poilsio sąlygos. Alytus turi tapti viso regiono centru, augančiu miestu, kuriame gera oriai gyventi. Tai pasiekti galime savo veiklą kryptingai ir nuosekliai koncentruodami į šiuos mūsų veiklos prioritetus:
- Viešąjį interesą ir pagarbą žmogui
- Kokybę ir kompetenciją
- Skaidrumą ir ekonominį efektyvumą
- Socialinį teisingumą
Vadovaudamiesi šiais prioritetais prisiimame asmeninę atsakomybę už:
1. Alytiškių teisę lengvai rasti ir rinktis darbą pagal išsilavinimą, įgūdžius ir poreikius. To siekdami:
– Stiprinsime esamas ir kursime naujas Alytaus jungtis su pagrindinėmis Lietuvos ir Europos transporto arterijomis („Via Baltica“, „Rail Baltica“, oro uostais).
– Aktyviai bendradarbiausime su rajono savivaldybe dėl pramoninio parko išplėtimo ir LEZ statuso suteikimo, pasitelkę patyrusius administratorius, pritrauksime investuotojus, kurie sukurs 900 naujų darbo vietų pramonės sektoriuje.
– Nustatysime aiškų ir skaidrų socialinių paslaugų finansavimo modelį, sukurdami paslaugų įvairovę ir prieinamumą visiems. Tai sukurs 100 naujų darbo vietų socialinių ir viešųjų paslaugų sektoriuje.
– Pritrauksime IT kompanijas į Informacinių technologijų parką, kurios sukurs 100 gerai apmokamų darbo vietų.
– Skatinsime verslumo iniciatyvas ir siekį dirbti Alytuje, teikdami iki 5 tūkst. Eur starto paramą pirmajam verslui Alytuje, kad kasmet bent 15 alytiškių pradėtų sėkmingą verslą.
2. Kokybišką švietimą Alytuje. Švietimo įstaigų gausa Alytuje yra ne blogybė, o mūsų privalumas. Darželiai, mokyklos, neformaliojo ugdymo įstaigos yra arti namų bei užtikrina ugdymo įvairovę. Todėl:
l Visos mokyklos su savo tradicijomis, bendruomenėmis ir istorija bus išsaugotos, o jų perteklinės patalpos bus panaudotos bendruomenės reikmėms.
l Užtikrinsime neformaliojo vaikų ugdymo būrelių prieinamumą, orientuojantis, kad jie būtų arčiau namų, ypač skirti mažiesiems.
– Mažindami socialinę atskirtį visiems moksleiviams užtikrinsime nemokamą ir vienodą neformaliojo ugdymo prieinamumą. Tam įdiegsime elektroninę kortelę, kuria visi moksleiviai galės atsiskaityti už kultūros, sporto, teatro, kino ir kitų lavinimo įstaigų suteiktas paslaugas.
– Sieksime, kad Alytaus švietimo sistema būtų viena kokybiškiausių Lietuvoje.
– Remdamiesi kitų savivaldybių gerąja praktika sukursime „Studentų rėmimo“ ir „Pirmoko krepšelio“ fondus.
– Skatindami jaunimo iniciatyvas ir kūrybiškumą bei bendradarbiaudami su aukštųjų technologijų kompanijomis, įkursime IT parką, kuriame jaunimas galės ne tik mokytis, bet ir atlikti praktikas, pritaikyti ir pasitikrinti savo įgūdžius.
3. Prieinamas ir kokybiškas socialines ir medicinines paslaugas visiems. Brandi miesto bendruomenė privalo rūpintis visais savo nariais, gerbti žmogų ir padėti spręsti problemas atsidūrusiems kritinėse situacijose, todėl:
– Pakeisime socialinių paslaugų finansavimo modelį, nustatysime aiškią paslaugų finansavimo tvarką taip, kad kiekvienas skiriamas euras pasiektų paslaugos gavėją, o paslaugos būtų įvairesnės, teikiamos nuolat ir tiksliai pagal poreikį.
– Kartu su įmonėmis, darbdaviais ir pacientų organizacijomis įsteigsime „Sveikatos fondą“, kuris finansuos aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimą į Alytų bei reikiamos medicininės įrangos įsigijimą.
– Užtikrinsime ramias ir saugias sąlygas šeimoms auginti vaikus.
– Mikrorajonuose steigsime „Senjorų mokyklas“, kuriose jie turėtų galimybę mokytis užsienio kalbų, kompiuterinio raštingumo, bendrautų bei gautų kitas paslaugas.
– Sieksime, kad patekimas pas medicinos specialistus konsultacijoms ir tyrimams būtų prieinami ne ilgiau kaip per 15 dienų.
4. Skaidrų ir ekonomiškai efektyvų miesto valdymą. Šiuolaikinis valdymas remiasi greitais ir motyvuotais sprendimais. Tam reikalingi kokybiškai dirbantys ir kompetentingi valstybės tarnautojai, kurie nevengia ir geba priimti sprendimus bei sprendžia gyventojų problemas čia ir dabar, todėl:
– Sulaukę gyventojų pritarimo, inicijuosime miesto ir rajono savivaldybių sujungimą, kuris ne tik padėtų taupiai naudoti resursus ir mokesčių mokėtojų pinigus, bet ir suteiktų gyventojams patogesnį gyvenimą.
– Optimizuosime biurokratinį aparatą tam, kad gyventojų problemos būtų sprendžiamos greitai ir kompetentingai, o gerai dirbantys tarnautojai gautų teisingą atlyginimą.
– Savivaldybei pavaldžioms įmonėms ir įstaigoms nustatysime aiškias ir konkrečias užduotis, o veiklą vertinsime pagal pasiektus rezultatus.
5. Kokybišką laisvalaikį, kultūrą ir poilsį Alytuje. Mieste puikiai išvystyta aktyvaus laisvalaikio, kultūros ir poilsio aplinka. Siekiant sudaryti sąlygas miestiečiams kokybiškai sportuoti ir ilsėtis ištisus metus:
– Išplėsime baseiną prie jo pastatydami priestatą su SPA pramogomis visai šeimai.
– Atversime mokyklų sporto sales ir aikštynus bendruomenei.
– Įrengsime lauko ledo aikštelę šaltuoju metų laiku.
– Sujungsime dviračių takus į vientisą tinklą.
– Įrengsime dengtą sporto maniežą lauko žaidimus propaguojantiems žmonėms.
– Įgyvendindami Valstybinę sporto vystymo strategiją įdiegsime sportininko krepšelį.
– Pritaikysime Dainų slėnį vasaros renginiams ir festivaliams.
– Tinkamai pasirengsime ir įgyvendinsime Alytaus – kultūros sostinės – programą, maksimaliai įtraukiant miestiečius ir sukuriant ilgalaikius bei išliekamąją vertę turinčius projektus.
6. Tinkamą ir saugią gyvenamąją aplinką. Gyvenamoji aplinka turi užtikrinti gyventojams patogumą, saugumą, tinkamą reikalingų objektų pasiekiamumą, todėl:
– Efektyvinsime šilumą ir vandenį teikiančių įmonių veiklą, prižiūrint išlaidų pagrįstumą ir reikalingumą. Pasieksime, kad šilumos ir vandens kaina būtų tarp penkių pigiausių miestų Lietuvoje.
– Plėsime automobilių statymo galimybes daugiabučių kiemuose – supaprastinsime tvarką ir padėsime bendrijoms, pageidaujančioms įsirengti armuotos vejos automobilių parkavimo aikšteles.
– Vykdysime kompleksišką daugiabučių kvartalų aplinkos tvarkymą.
– Skatinsime gyventojus rūšiuoti atliekas, pasitelkiant apgalvotą ir protingą bei ekonomiškai pagrįstą rinkliavos metodiką, kur pastovioji dalis sudarytų ne daugiau kaip 30 proc. mokesčio dydžio, o atsiskaitymas vyktų pagal faktą, pasvėrus šiukšles.
– Pritaikysime aplinką neįgaliesiems.
7. Teigiamą miesto įvaizdį. Geras, teigiamas miesto įvaizdis turi tapti neatskiriama mūsų veiklos dalimi investicijų bei specialistų pritraukimo instrumentu, todėl:
– Parengsime ir įgyvendinsime miesto įvaizdžio gerinimo planą, kuriuo stiprinsime Alytaus, kaip darbingo, aktyvaus ir aukštos kultūros miesto, įvaizdį.
– Depolitizuosime viešųjų ryšių skyrių, kad jis rūpintųsi ne tarybos narių ar savivaldybės vadovų, o viso miesto įvaizdžiu.
Įgyvendinus šią programą Alytuje bus pasiekta:
- ne mažiau kaip 1 tūkst. 160 naujų darbo vietų,
- miestiečių darbo užmokestis bus ne mažesnis nei vidutinis atlyginimas Lietuvoje,
- miestas padidės 1 tūkstančiu gyventojų.
Savo gyvenimu ir veikla Alytuje mes įrodėme, kad planuotai ir atsakingai veikdami galime pasiekti išsikeltus tikslus.
Politinė reklama parengta paties politinės kampanijos dalyvio